Модельная программа
subtitle: 
Обучающие материалы для пилотных школ

МОДЕЛЬНАЯ ПРОГРАММА

Модельна навчальна програма – основний документ кожного вчителя пілотного класу. У ній є завдання для вчителя на тиждень, а також очікувані результати за кожною освітньою галуззю – вимоги, що мають знати і вміти учні.

Модельна програма – це урок “Я досліджую світ” (об’єднані в один предмет 7 освітніх галузей). Він, за словами вчительок, найбільше подобається і їм, і учням.

Програма та матеріали до неї створені на основі Державного стандарту початкової загальної освіти. Вони відповідають меті та ідейним засадам цього документу й реалізують загальні та конкретні очікувані результати, окреслені в ньому. 

Модельна навчальна програма містить завдання для педагога, які він ставить перед собою в рамках тижня, а також що мають знати й вміти учні (безвідносно до галузей) після розгляду проблемних запитань. В окремій таблиці подано очікувані результати тижня (за галузями).

Ця навчальна програма розроблена на основі проблемно-пошукового підходу. Більшість навчально-методичних матеріалів ґрунтується на конструюванні знань, а не на відтворенні.

У рамках тижня окреслено ті проблеми/дослідницькі чи проблемні запитання, які стануть основою інтеграції та стрижнем освітнього процесу. На розсуд учителя/учительки ці проблемні запитання можна розглядати впродовж одного дня або ж у разі освітніх потреб чи посиленого інтересу дітей – упродовж двох днів.

 
У таблицях запропоновано більше видів навчальної діяльності, ніж передбачено інтегрованим курсом “Я досліджую світ”. Учитель/учителька на свій розсуд частину цих завдань може перенести в рамки окремих предметів відповідно до основного змісту завдання (математика, навчання грамоти, мистецтво) або ж вилучити це завдання, змінити чи замінити його на більш відповідне.
 
Название тематической недели Ссылка для скачивания
1 Я - школяр Скачать
2 Мій/наш класс Скачать
3 Мої друзі Скачать
4 Моє довкілля Скачать
5 Осінь Скачать
6 Я і моя Батьківщина Скачать
7 Ми - підприємливі Скачать
8 Техныка, яка допомагаэ Скачать
9 Ігри Скачать
10 Театр Скачать
11 Мода Скачать
12 Пригоди крапельки Скачать
13 Зима Скачать
14 Космос Скачать
15 Подорожуємо в часі Скачать
16 Зимові свята Скачать
17 Світ захоплень Скачать
18 Я - мандрівник Скачать
19 Ми - дослідники Скачать
20 Спорт Скачать
21 Мої улюблені книжки Скачать
22 Транспорт Скачать
23 Професії Скачать
24 Час / як керувати часом Скачать
25 Весна Скачать
26 Весняні свята Скачать
27 Навіщо їсти Скачать
28 Світ рослин Скачать
29 Світ тварин Скачать
30 Веселка Скачать
31 Моя родина Скачать
32 Ми - українці. Ми - європейці Скачать

Источник: http://nus.org.ua