backimage: 

СМИ о нас

Українська правда

Життя

"Вундеркінди з пелюшок: дворічні українці вміють додавати числа"

Українська правда: життя. 23 травня 2012, 19:55

Директор дитячого розвиваючого центру "Діти майбутнього" Тетяна Рашкова щодня має справу з обдарованими малюками.

"Наш центр – це альтернативна форма дошкільної освіти.

Ми працюємо за авторськими програмами, які розроблені нашими педагогами для дітей віком від 1-го до 6 років", – розповіла Тетяна Рашкова. Вивчення англійської мови у центрі починається з 2,5 років. Заняття проводяться повністю іноземною мовою та включають багато розвиваючих ігор, які спрямовані на розвиток сенсорних систем, пізнавальних процесів, моторики, тощо.

"На заняттях ми обов’язково використовуємо рольові ігри. Наприклад, дітки ніби п’ють чай, розмовляють по телефону чи годують ляльок, – продовжує пані Тетяна. – Навчаючись за нашою методикою, діти досить швидко починають розмовляти і вже у віці 5 років складають речення англійською".

Загалом, за словами нашої співрозмовниці, кожне заняття повинно бути максимально цікавим і емоційним, а вихователь має отримувати задоволення від своєї роботи, адже діти це дуже відчувають. Вона стверджує, якщо на заняттях дитина відчуває радість від процесу навчання, то це може сприяти розвитку її високих здібностей, інакше кажучи, "нормальної обдарованості".

"Я з своїм сином Георгієм почала займатись ще з самого малечку. У 1,9 рік він легко впізнавав всі букви. У 2,5 роки міг додати числа в межах 10, а у 5 років помножити в думці двозначні числа та складати дроби, – розповідає пані Тетяна. – З різними науками – фізикою, географією, астрономією, анатомією, біологією – ми почали знайомитися у 3-річному віці. Це було цікаво і легко, тому що все проходило у різноманітних захоплюючих дослідах та експериментах. Крім того, мій син захоплювався енциклопедіями, у тому числі комп’ютерними, тому багато інформації він здобував самостійно".

Завдяки старанням мами і власним здібностям Георгій у 8 років потрапив одразу в 4 клас. "Ми здали тести на вступ, все пройшли успішно, четвертий клас закінчили всього з двома дев’ятками, а п’ятий на відмінно, – зазначає Тетяна Рашкова. – Мій син – найменший в класі, але це не заважає йому добре вчитись і товаришувати з однокласниками".

Прочитать статью "Вундеркінди з пелюшок: дворічні українці вміють додавати числа" полностью можно на портале "Українська правда: життя". (перейти...)

 

... и сразу в 4-ый класс

Их называют "интеллектуальным потенциалом нации". За парты сегодня сели и юные гении. Вчера в "Подробностях" мы рассказывали - кто и как занимается отбором одаренных детей. А сегодня наш корреспондент Оксана Кодунова встретилась с вундеркиндами, чтобы узнать: гениальными рождаются или становятся?
У Георгия Рашкова сегодня особый день. Он первый раз пошел в школу. И сразу - в четвертый класс...

Источник: Заботится ли "нация" о своём интеллектуальном потенциале? ПОДРОБНОСТИ-ТВ, 01 сентября 2009 | 22:17

"Проект для дітей "SPARK!LAB" набирає обертів "

Джерело: 
Проект для дітей "SPARK!LAB" набирає обертів,
Острів знань (працює за підтримки Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України).

12 вересня 2012, 11:38
 

8 та 9 вересня в рамках міжнардного дитячого проекту для дітей "SPARK!LAB" у Мистецькому Арсеналі було проведено цікаві майстер-класи для дітей та їх батьків.За підтримки Інституту обдарованої дитини НАПН України, директор дитячого центру «Діти майбутнього» (м.Одеса), науковий кореспондент МАН України, Тетяна Рашкова провела авторські креативно-розвивальні програми з наукової освіти базованої на допитливості, для дітей віком від 4-5, 5-6 років:

«Магніт і його магічні властивості»,
«Світло і колір. Подорож веселкою».

На заняттях діти були ознайомлені з навколишнім світом, властивостями магніту, конструюванням, малюванням. Програма допомогла розвитку пізнавальних процесів у дітей, допитливості та долучення до наукових знань, розвитку дрібної моторики (робота з магнітним конструктором, залізними ошурками, магнітами різної величини і сили, різними матеріалами з дерева, скла, гуми, пластмаси, тканини, паперу; малюванням пальчиковими фарбами, гуашшю і т.д.). Кожен мав змогу проявити власні вміння і навички дослідницької діяльності. Ці програми сприяли розвитку творчої уяви у дітей та розвитку співробітництва, уміння працювати в групі.

ЗАНЯТИЕ В SPARK!LAB

"Магнит и его магические свойства".

Занятия с детьми 3-7 лет в творческой лаборатории Spark!Lab, Киев, 8-9 сентября 2012 г. Ведущие - Татьяна Рашкова и Анна Трифонова.